Lateks a vinyl, jaka różnica?

Lateks a vinyl, jaka różnica?

Do produkcji odzieży fetyszowej wykorzystywane są konkretne materiały, które różnią się między sobą, ale mają jedną znaczącą cechę - elastycznosć.
Ze względu na fakt, że materiały te są bardzo rozciągliwe, można stworzyć z nich maksymalnie obcisłe ubrania, które pozwalają osiągnąć efekt "drugiej skóry". Takie ubrania doskonale dopasowują się do ciała i korzystnie podkreślą kształty.
Odzież w stylu fetysz zwykle wykonana jest z błyszczącego materiału, takiego jak lateks i vinyl. Istnieje jeszcze matowy vinyl bez połysku, ale mu przysługuje niższy priorytet.

Lateks i vinyl — są to całkowicie różne materiały z punktu widzenia fizycznego oraz komfortu noszenia. Oto kilka różnic między tymi dwoma materiałami:

Lateks naturalny uzyskuje się poprzez nacinanie roślin kauczukodajnych i obróbce soku mlecznego. Jest to rodzaj naturalnej gumy, której używają do produkcji materacy, prezerwatyw, smoczków, powszechnie stosowany w medycynie, itd.
Ponadto, lateks jest najbardziej popularnym materiałem do produkcji odzieży fetyszowej. Odzież wykonaną z naturalnego lateksu zakłada się powoli i ostrożnie, stosując talk lub specjalne środki silikonowe. Stroje lateksowe są bardzo mocno rozciągliwe (procent rozciągnięcia to 800%), lateks cechuje się wystarczającą odpornością, można go łatwo uszkodzić paznokciami czy ostrym przedmiotem. Początkowo lateks nie błyszczy i wygląda jak zwykła guma. W celu nabłyszczenia lateksu należy stosować różne środki do ubrań lateksowych lub smaru na bazie silikonu. Lateks opina oraz modeluje sylwetkę, szybko nagrzewa się do temperatury ciała, tworzy efekt drugiej skóry. W lateksowym stroju odczuwalny jest każdy dotyk, zmiany temperatury oraz ruch powietrza. Takie uczucia nie mogą dać żadne inne materiały.

Vinyl - tkanina syntetyczna, złożona z bazowej części oraz warstwy PVC. Stretch vinyl składa się z wierzchniej (błyszczącej) warstwy zwykle z PVC (grubość od 50 mikronów) oraz dolnej warstwy poliamidowej lub poliestrowej (procent rozciągnięcia do 200%). Wysokogatunkowy stretch vinyl z wyglądu jest bardzo podobny do lateksu. Do zakładania nie są potrzebne żadne środki, odzież vinylową bardzo łatwo i komfortowo ubiera się na suche ciało, nie potrzebuje również nabłyszczania, początkowo posiada wspaniały połysk. Taka odzież rozciąga się o wiele mniej niż lateksowa, ale dzięki materiałowej warstwie uszkodzić ją można znacznie trudniej. W dotyku winyl przypomina zwykły materiał odzieżowy. Nadaje się do stworzenia różnorodnych kreacji.

Ze stretch vinylu wykonać można całkowicie dopasowane stroje z minimalną ilością szwów. Oprócz wyżej opisanego stretch vinylu istnieje zwykły vinyl. Dany materiał rozciąga się tylko w jednym kierunku i niezbyt mocno (procent rozciągnięcia do 50%), jest także grubszy (150 mikronów). Z niego wykonuje się bardziej luźniejsze stroje, ponieważ dla uszycia obcisłych ubrań będzie potrzebować więcej szwów, niż jest to w przypadku stretch vinylu. Istnieje również twardy i bardzo mocny lakowany vinyl, składający się z bazowej warstwy syntetycznej, pokrytej warstwą PCW z polimorficznym lakierem. Taki vinyl jest stosowany w przemyśle obuwniczym i przy produkcji gorsetów.

Podsumowując, możemy zaznaczyć, że lateks jest idealny do gier erotycznych i noszenia w domu, imprez tematycznych, sesji zdjęciowych. Latex daje niepowtarzalne głębokie uczucia i fantastycznie wyglądała na ciele. Lateks jest bardzo przyjemny w dotyku i doskonale dopasowuje się do kształtów.

Vinyl jest idealnym do klubu oraz na imprezę. Nadaje się również do seksu. Także modeluje sylwetkę i kształty, ale w znacznie mniejszym stopniu. Wyglądem winyl nie odbiega daleko od lateksu, nie musi być polerowany, jest bardzo łatwy do zakładania.