Prawidłowe zakładanie i pielęgnacja latexu

Prawidłowe zakładanie i pielęgnacja latexu

Wiele osób bardzo lubi błyszczący wygląd oraz dotyk latexowej odzieży, bielizny i kostiumów. Prawidłowo pielęgnowany latex na długo zachowa swój wygląd i posłuży latami.

Zakładając latexowy strój, który powinien opinać i ściśle dopasowywać się do ciała, należy użyć talku, silikonu lub innego środka do zakładania. Preparaty te, zapobiegną tarciu pomiędzy ciałem i materiałem, a także zminimalizują ryzyko zbyt dużego naprężenia materiału a w konsekwencji pęknięcia. Dla maksymalnej wygody należy smarować ciało oraz wewnętrzną stronę stroju, a następnie zakładać go ostrożnie i delikatnie.

Nie należy rozciągać latexu palcami, a używać całej dłoni. Latexowe ubranie należy zakładać zgrabnymi ruchami, powoli wyrównując materiał. Trzeba uważać na paznokcie, zegarki, biżuterię i ostre elementy. Najlepiej usunąć wszystko, co mogłoby uszkodzić ubrania. Proces rozbierania jest znacznie łatwiejszy, ale też wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Latexowe ubranie po każdym użyciu należy dokładnie wyczyścić. Latex nie przepuszcza powietrza, przez co skóra może się pocić. Mycie usunie pot i inne zanieczyszczenia z materiału. Można użyć miękkiej ściereczki z odrobiną mydła w płynie i ciepłej wody, ostrożnie wycierając latex w środku i na zewnątrz. Latexowe ubranie po każdym użyciu należy dokładnie wyczyścić. Aby wysuszyć latex wystarczy kilka razy delikatnie strzepnąć strój. Nie należy zostawiać ubrań ani bielizny na słońcu. Należy przechowywać stroje w ciemnym miejscu, z dala od kolorowych rzeczy. Aby powiesić latex należy używać tylko plastikowych wieszaków. Ubrania latexowe należy pokryć delikatną warstwą talku w celu zapobieżenia sklejaniu się materiału.

Łatwo zauważyć, że jest to materiał z bardzo wysoką intensywnością połysku i lśnienia. Wygląd nowych latexowych rzeczy może rozczarowywać, ponieważ początkowo nie posiada połysku i wygląda jak zwykła guma. Istnieje wiele środków do pielęgnacji oraz nabłyszczania latexu. Aby uzyskać efekt taki jak na naszych zdjęciach, należy użyć dowolnego nabłyszczacza do latexu (dobrze nadaje się silikon bez dodatków).

Latex jest bardzo delikatnym materiałem, należy trzymać go z dala od ognia, ciepła i papierosów. Nie wolno wystawiać go na dłuższy czas na słońce lub na działanie światła fluorescencyjnego. Przy długotrwałym kontakcie, metale takie jak brąz, mosiądz i miedź mogą zostawić przebarwienia na ubraniach. Kosmetyki, perfumy, makijaż, a także tłuszcze i oleje również mogą uszkodzić latex.

W przypadku postępowania zgodnie z naszymi wskazówkami, latexowe stroje będą służyć długo i sprawią dużo przyjemności podczas użytkowania.